Мърфи отбеляза най-високите за сезона 34 точки, докато Pelicans разгромиха Раптърс със 139-98
AP News | 2024-03-06 | 05:09:19

ТОРОНТО (AP) — Трей Мърфи III отбеляза най-високите за сезона 34 точки, Йонас Валанчунас имаше 10 точки и 10 борби срещу бившия си отбор и Ню Орлиънс Пеликанс победиха Торонто Раптърс със 139-98 без играчи във вторник вечер.

Мърфи изравни най-добрия резултат в кариерата си, като направи 10 от 14 опита за 3 точки, докато Пеликанс предаде най-лошия си резултат на Раптърс поражение за сезона, засенчвайки удара от 38 точки, който те дадоха на Торонто в Ню Орлиънс миналия месец.

Най-голямата преднина на Пеликанс беше 43 точки и те направиха 24 от 49 опита от диапазон от 3 точки. Ню Орлиънс постави рекорд за франчайз с 25 направени тройки при победа над Шарлот на 17 януари.

Хърб Джоунс отбеляза 17 точки, Зион Уилямсън имаше 16, а Брандън Инграм 12. Ню Орлиънс спечели три от четири.

Инграм отбеляза най-високите в кариерата си осем тройки, когато Пеликанс победиха Раптърс със 138-100 на 5 февруари.

Уилямсън пропусна да направи трипъл-дабъл на косъм, завършвайки с девет асистенции и осем борби.

Имануел Куикли вкара 17 точки за Раптърс, които играха без Мача на звездите Скоти Барнс и центъра Якоб Поелтъл.

Барнс е аут за неопределено време, след като счупи лявата си ръка при домакинската загуба от Голдън Стейт миналия петък. Преди мача треньорът на Раптърс Дарко Раякович каза, че е твърде рано да се каже дали Барнс ще може да се завърне преди края на сезона. Раптърс обявиха в понеделник вечерта, че Барнс е претърпял операция в Лос Анджелис.

Поелтл все още се консултира със специалисти, след като изкълчи лявото си кутре при победата над Шарлът в неделя.

Гардът на Раптърс Брус Браун отпадна за втори пореден мач заради възпалено дясно коляно. Гардът на Торонто Очай Агбаджи стартира за втори пореден път, но напусна през третата четвърт поради възпалено ляво коляно.

Гари Трент младши вкара 16 точки за Торонто. RJ Barrett и Kelly Olynyk имаха по 15.

Спад с 19-14 рано, Ню Орлиънс отговори с 12-2 серия и водеше с 42-28 след едно. Джоунс вкара 14 точки през първата четвърт, свързвайки се с четири от пет опита от далечна дистанция.

Инграм откри втората четвърт, като се измъкна от Джордан Нвора от Торонто с кросоувър и удари с една ръка.

Уилямсън подчерта полувремето, като съблече новобранеца на Раптърс Грейди Дик близо до средата на корта в последната минута и направи брейк за мощна забивка. Ню Орлиънс водеше с 68-45 на почивката.

Мърфи отправи три удара от 3-точков диапазон, докато Пеликанс вкараха 8 от 12 от дълга дистанция в третия, повеждайки 106-76 в четвъртия.

Във вторник Торонто подписа 10-дневен договор с гарда Джахмиус Рамзи. Рамзи направи своя дебют за Раптърс в последните пет минути на четвъртата четвърт.

Пеликанс: Посещение на Филаделфия 76-ърс в петък вечер.

Раптърс: Посетете Финикс Сънс в четвъртък вечер.